» چگونه در سن کم پولدار شویم؟

چگونه در سن کم پولدار شویم؟

چگونه در سن کم پولدار شویم


 رویکردهای فراوانی وجود دارند. که در رسیدن به این هدف در زندگی مالی کمک تان کنند.


۱.بحث کنیم.ارتباطات کمک می کند از این توصیه برداشت اشتباه نکنید. حرف من این نیست که فقط با افراد پولدار معاشرت داشته باشید، بلکه شما باید ارتباطاتی تشکیل دهید از افرادی که مثل خودتان دنبال همین هدف هستند. احتمال تحقق اهداف توسط جمعی از افرادی که هدف مشترک دارند‌.


بسیار بیشتر از انجام آن توسط یک فرد تنهاست. راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارند. یکی از بارزترین آن ها استفاده از شبکه های اجتماعی است. ولی شما باید این کار را در دنیای واقعی هم انجام دهید. هیچ پل ارتباطی را قطع نکنید و با همکلاسی هایتان در تماس باشید.


همکاران قدیمی و کنونی، شرکای تجاری و سعی کنید ارتباطی تخصصی و تقویت شده را با آنان برقرار کنید.


حتی اگر یک ارتباط در آن زمان خاص به نظر بی ربط برسد، چه کسی می داند که در طول مسیر چه اتفاقی خواهد افتاد.


۲.با غریزه مصرف گرای خود بجنگید والدین ما در نوعی مصرف گرایی رشد کردند و به تدریج آن را پذیرفتند.


نسل ما کمی متفاوت است. ما در جامعه ای که غرق در مصرف گرایی بود متولد شدیم و بخش بزرگی از نسل ما نیاموختند که چگونه با آن دست و پنجه نرم کنند.


آن ها با تبلیغات رنگارنگ به هر سو کشیده می شوند و اگر با آخرین مدها هماهنگ نباشند، افسرده می شوند.


پولدارها چیزهایی می خرند که آن ها را پولدارتر می کند اما افراد فقیر چیزهایی را می خرند که افراد پولدار را پولدارتر می کنند.

همین برای درگیری با غریزه مصرف گرایی تان کافی است.


۳. برای سرمایه گذاری پس انداز کنید این گونه است که جوان ها می توانند پولدار شوند.


خیلی وقت است که از دوران انباشتن پول، دلار روی دلار و نگهداری آن ها در حساب پس انداز به منظور افزایش آن، گذشته است.


حالا این کار، وقت بسیار زیادی طلب می کند و ممکن است مانع رشد کاری شما شود. ممکن است یافتن شغل برای جوانان ترسناک باشد اما کارهای بسیاری وجود دارند که شما می توانید در منزل انجام دهید که بتواند دستاویزی برای شروع کارتان باشد.


پس انداز برای سرمایه گذاری تنها چیزی است که معنی می دهد. شما باید با سرمایه گذاری در امور جدید، پول خود را برای پولسازی بیشتر به کار اندازید.


۴.حرفه خود را با تعقل انتخاب کنید بیایید روراست باشیم. این کار به حرف، راحت است. وقتی دنبال شغلی خوب هستیم اغلب مخلوطی از آرزوهای درونی را در نظر می گیریم و تحقیق می کنیم و از توصیه های افراد استفاده می کنیم تا تصمیم خود را بگیریم.


این امر باعث پیچیده تر شدن امور می شود، ولی نسل امروز آگاه است که می توان پول و اشتیاق را با هم داشت، اگر به درستی تحقیق کنید و از تکیه بر شایعات بپرهیزید.


تاا‌مروز شما می توانید از بسیاری از منابع رایگان برای داشتن تصویری روشن تر از وضعیت اقتصادی کنونی و چشم اندازهای شغلی کمک بگیرید و بنابراین وقتی که در جستجوی شغلی خوب هستید، آسوده تر خواهید بود.


اطمینان پیدا کنید که تصمیمات خود را براساس چیزهایی اتخاذ می کنید که می دانید واقعیت دارند و اگر برنامه ای منسجم ندارید، اجازه ندهید احساسات تان بر شما غلبه کنند.


۵.از افرادی که قبلا این کار را انجام داده اند، تحقیق کنید این گونه است که جوان ها می توانند پولدار شوند.

خیلی ها هستند که در جوانی می خواستند میلیاردر شوند و حتی تعداد بیشتری وجود دارند که اکنون میلیونر هستند.


شاید داستان خالق واتس اپ را خیلی ها بدانند. چون شبکه اجتماعی او خیلی استقبال شد. در مورد این آدم ها تحقیق کنید و ببینید آن ها از چه روند فکری استفاده کردند تا به جایی که اکنون قرار دارند برسند.


چه چیزی الهام بخش آنان برای رسیدن به اهدافی بود که داشتند و چگونه به این موفقیت بزرگ دست یافته اند.


خلاقیت و الهام بهترین متحدانی هستند که می توانید در محیط کسب و کار داشته باشید و وقتی با سختی مواجه می شوید، در حفظ انگیزه به شما کمک می کنند.


۶.اهداف باعث ماندن شما در مسیر پیشروی می شوند به راحتی ممکن است در طول راه حواس تان پرت شود و چشم از اهداف تان بردارید.


به علاوه، هر روز فکر کردن به اینکه چگونه آرزو کنم که میلیونر باشم چیزی نیست که بتوان نام آن را هدف داشتن گذاشت. این بیشتر افکار آرزومندانه است. شما باید تعیین کنید که در زندگی چه می خواهید.


آن وقت و تنها آن وقت است که برای رسیدن به آن اهداف برنامه ریزی می کنید. هنوز هم تکیه بر این هدف اصلی در زندگی به منظور ایجاد انگیزه کافی نیست. وقتی که برنامه ریزی می کنید، انگیزه را از درون اهداف کوتاه مدت خود بیرون بکشید تا شما را در مسیر نگه دارند، اما همیشه مقصد نهایی تان را در ذهن داشته باشید.


۷. وب طلاست این گونه است که جوان ها می توانند پولدار شوند

اطمینان دارم که بسیاری از جوانان امروز به خوبی آگاهند که وب چه عظمتی دارد و هنوز زمینه های رشد آن به پایان نرسیده است.


جایگاه خاص شما هر کجا که باشد، اهداف کسب و کاری شما هر چه که باشند، وب می تواند در برخی راه ها به شما کمک کند.


به جز موارد نادری که در آن وب فایده خاصی ندارد، نمی توان وب را نادیده گرفت. البته به شرطی که بتوانید راه خود را در آن بیابید و می دانیم که خیلی از جوانان می توانند. برای ایجاد ارتباط، بازاریابی، موقعیت های تجاری، سرمایه گذاری، تحقیقات بازار، تحقیقات رقابتی و هر چیزی که فکرش را بکنید، می توان راهی یافت تا به صورت آنلاین انجام شوند.


۸.به سمتش بروید

فکر کردن به آینده تان یک چیز است، انجام کاری برای رسیدن به اهدافی که برای خود تعیین می کنید، همه بازی را شامل می شود.


اگر به زمان بندی میلیونرهای جوان بنگرید، خواهید دید که بسیاری از آنان 10 تا 12 ساعت در روز کار می کنند و از انجام آن شادمانند.


شما نیاز به جوانی خود دارید تا خود را ثابت کنید و به نتایجی که برای پیشرفت نیاز دارید، برسید.


۹.جوانی خود را تیغ برنده خود کنید این گونه است که جوان ها می توانند پولدار شوند.

به طور حتم افراد جوان مورد انتقاد و تایید نشدن از سوی تاجران قدیمی تر قرار می گیرند، اما نباید اجازه دهید که این امر شما را مایوس کند.


آن ها بیشتر از شما تجربه دارند، اما شما نظم دنیای جدید را بسیار بهتر از آنان درک می کنید و علاوه بر آن می توانید 15 ساعت در روز کار کنید. 5 تا 6 ساعت بخوابید و سپس بازگردید و باز هم 15 ساعت کار کنید. بسیاری کارها هستند که جوانان بهتر از افراد مسن تر می توانند انجام دهند، یکی از آن ها داشتن ابتکار بیشتر در سازگاری با چیزهای جدید است.


به جوانی خود تکیه کنید تا از تجربیات آنان بیاموزید و نظرات تجاری جدید به دست آورید و درک بهتری از شغل خود داشته باشید و اجازه ندهید که از انتقادهای آنان ترسی به دل راه دهید یا هر چیزی دیگری نظیر آن.


۱۰. ترس

ترس دشمن است بعضی چیزها هستند که شانس شما برای پولدار شدن را ویران می کنند و در این بین می توان به ترس اشاره کرد. رایج ترین آن ها این است که من خیلی جوانم و این مورد بدترین آن هاست.


تنها به این دلیل که جوان هستید به این معنی نیست که نمی توانید کسب و کاری عالی داشته باشید و خیلی ها هستندکه با کسب و کار موفق شان این را به اثبات رسانده اند. اگر خود را جدی نگیرید، هیچ کس دیگری این کار را نخواهد کرد.


از ترس خود به عنوان علامت هوشیاری استفاده کنید اما خجالت نکشید که از موقعیت هایی که ناشی از ترس نامعقول هستند خود را دور کنید.


جوانی پر از پتانسیل است و بهترین سازمان دهنده تغییرات محسوب می شود. شما نباید هرگز به خود اجازه دهید که باور کنید پتانسیل رسیدن به چیزی را ندارید. موفق باشید و انگیزه تان روز به روز افزون باد!


فهرستی از میلیاردرهای جوان که با ایده های خود از تقریبا هیچ به همه چیز رسیده اند، افرادی که حالا مولتی میلیاردر شده اند.


مجله فوربس همه ساله فهرستی از رتبه بندی سالانه ثروتمندترین افراد جهان تهیه و در ماه مارس آن را منتشر می کند. این فهرست اموال و مشخصات دقیق این افراد را در بر می گیرد. ما کمی این فهرست را دستکاری و جوان هایش را جدا کردیم، جوان هایی که در مدت نه چندان زیاد به درآمدی قابل توجه رسیده اند و حالا به فهرست فوربس راه پیدا کرده اند.


البته که منظور از ثروتمندی دارایی میلیارددلاری است و منظور از جوان


جوان ترین میلیاردرهای زیر 40 سال جهان

یوساکو مانزاوا یوساکو مانزاوا، آهنگساز اسبق گروهی با سبک راک و بنیانگذار زوزوتاون، مرکز خرید آنلاین پوشاک است.


ایده چند میلیارد دلاری یوساکو زمانی پا گرفت که وی در اوایل دهه 1990 تصمیم به فروش آنلاین سی دی و تی شرت های گروهش گرفت. او پس از آن به تاسیس شرکت استارت تودی و وبسایت فروش آنلاین زوزوتاون پرداخت.


این گونه بود که پیاده سازی این ایده نقطه آغاز درآمد میلیارددلاری یوساکو شد.


درواقع باید اعتراف کرد که زوزوتاون، با دراختیار قرار دادن امکان خرید انواع محصولات، درست شبیه به یک مرکز خرید بزرگ برای تمامی علایق و گروه های سنی، ساخته و پرداخته شده است.


یوساکو با بهره گیری از نبوغ و هوشمندی خود تا سال 2005 توانست ارزش سهام شرکت خود را سالانه به دو برابر افزایش داده و به ابرقدرت کوچک ژاپن تبدیل شود


تا جایی که امروز، در 37 سالگی بتواند به عنوان یکی از مولتی میلیاردرهای جهان خودنمایی کرده و در وضعیت نابسامان اقتصاد جهانی، همچنان شرکت خود را پررونق و سودآور نگه دارد.


داستین ماسک اکثر مردم داستین 29 ساله را به عنوان صمیمی ترین دوست زاکربرگ، مبدع فیس بوک می شناسند.


او دوست و هم اتاقی زاکربرگ در دوران تحصیل در هاروارد و سومین کارمند استخدامی فیس بوک بود و تنها هشت روز از دوست صمیمی خود کوچک تر است. این دو به اتفاق یک دیگر تحصیل در هاروارد را رها کرده و برای فعالیت تمام وقت روی شبکه اجتماعی تازه تاسیس شان به کالیفرنیا نقل مکان کردند.


وی در ابتدا مسوول ارشد بخش تکنولوژی و سپس معاون زاکربرگ در فیس بوک شد، اما در سال 2008 به همراه جاستین روزنستین، مهندس ارشد فیس بوک، برای همیشه از زاکربرگ جدا شد تا با کمک جاستین، شرکت نرم افزاری آسانا را تاسیس کند.


وی در ماه مارس 2011 از سوی مجله فوربس، عنوان یکی از جوان ترین میلیاردرهای جهان امروز را از آن خود کرد. وی در حال حاضر، علاوه بر سهام شرکت خود بخشی از سهام فیس بوک را هم در اختیار دارد. مارک زاکربرگ مارک زاکربرگ 29 ساله، دانشجوی کامپیوتر دانشگاه هاروارد است که توانست پرکاربرترین شبکه اجتماعی جهان را طراحی کند.


شبکه اجتماعی فیس بوک که امروزه بخشی از زندگی روزمره جمعیت کثیری از مردم جهان را دربر گرفته است، همه ارزش و اعتبارش را مدیون زاکربرگ است.


اگرچه همیشه درباره این موضوع که چه کسی برای اولین بار ایده طراحی وبسایت شبکه اجتماعی را مطرح کرده است، اختلاف نظر وجود دارد، اما به هیچ وجه تاثیر زحمات و ایده های زاکربرگ را در شکل گیری فیس بوک فعلی نمی توان انکار کرد.


وی از ابتدای راه اندازی این سایت تا به امروز توانست 28.5 میلیارد دلار از فیس بوک درآمدزایی داشته باشد و نام خود را در زمره یکی از جوان ترین میلیاردرهای جهان به ثبت برساند.


زاکربرگ در سال گذشته به واسطه ثروت هنگفتش توانست ارزش سهام شرکتش را 130 درصد افزایش دهد و همین موضوع ثروت زاکربرگ را در همین دوره دو برابر کرد.


شاید برایتان جالب باشد که بدانید وبسایت فیس بوک در ابتدا به عنوان یکی از سرویس های وبسایت دانشگاه هاروارد فعالیت می کرد و دانشجویان می توانستند پروفایل و اطلاعات سایر دانشجویان را ببینند و با آن ها آشنا شوند.


سرگئی برین سرگئی برین 40 ساله دانشمند علوم کامپیوتر و کارافرین اینترنتی است و اصالتی روسی آمریکایی دارد. او کسی است که به کمک همکارش، لری پیج توانست بزرگ ترین کمپانی اینترنتی جهان یعنی گوگل را پایه گذاری کند.


برین به تنهایی 16 درصد از سهام گوگل را دارا بوده و تا اکتبر سال 2014 ثروت شخصی او چیزی حدود 29.9 میلیارد دلار برآورد شده است.


وی پس از اخذ مدرک کارشناسی خود از دانشگاه مریلند در دو رشته ریاضیات و علوم کامپیوتر در دانشگاه استنفورد پذیرفته و موفق به اخذ دکترای خود در رشته علوم کامپیوتر شد.


سرگئی در استنفورد برای اولین بار لری پیج را ملاقات کرد. آن ها پس از چندی به عنوان دودوست توانستند با بهره گیری از سیستم داده کاوی برین و کامپیوترهای قدیمی شان موفق به ساخت یک موتور جست و جوگر اینترنتی شوند.


پروژه این دو رفته رفته در استنفورد شهرت یافت و این امر باعث شد تا آن ها تحصیل در دانشگاه را رها کرده و به کمک هم شرکت گوگل را برای نخستین بار در یک گاراژ اجاره ای راه اندازی کنند.


سرگئی برین با تاسیس یکی از بزرگ ترین شرکت های اینترنتی جهان توانست لقب چهارمین مرد ثروتمند جهان را از آن خود کند.


جالب است بدانید که فلسفه گوگل براساس این شعار استوار است. اطلاعات جهان را ساماندهی کنید و سپس آن را به طور جهانی در اختیار عموم قرار دهید و این گونه سودمند باشید.آن ها همچنین شعار غیررسمی دیگری هم درباره به اشتراک گذاشتن اطلاعات در دنیای اینترنت دارند.


بدجنس نباشید جان کوم جان کوم، یک کارآفرین و مهندس کامپیوتر 38 ساله اوکراینی است که توانست نرم افزار محبوب پیام رسان واتس آپ را طراحی و ثبت کند. او در خانواده ای نسبتا فقیر در اوکراین به دنیا آمد و در نوجوانی به همراه مادرش به آمریکا مهاجرت کرد.


وی پس از مدتی تحصیل در دانشگاه تصمیم گرفت آن را ناتمام رها کند و به دنبال درآمدی برای ادامه زندگی برود.


جان پس از چندی در سال 1997 توانست وارد کمپانی یاهو شده و برای 10 سال در آن شرکت به کسب تجربه و درآمد بپردازد. دوره کار جان در یاهو موجب آشنایی وی با برایان اکتون و دوستی عمیق بین آن ها شد. این دو در سپتامبر 2007 پس از یک دهه فعالیت در یاهو، آنجا را برای همیشه ترک کردند.


جان پس از آن از کمپانی فیس بوک درخواست شغل کرد اما مدیر فیس بوک به درخواست جان پاسخ رد داد. وی مدتی بعد با بررسی نرم افزار اپ استور گوگل دریافت که این نرم افزار فرصت خوبی برای فروش تمامی نرم افزارهای طراحی شده برای موبایل است.


بنابراین تصمیم گرفت نرم افزاری کاربردی و پرمخاطب برای پیام رسانی به نام واتس آپ را طراحی کند. او در سال 2009 در حالی که روزانه یک میلیون نفر به مخاطبان واتس آپ افزوده می شد، آن را به ثبت رساند.


واتس آپ نهایتا در سال 2013 توسط فیس بوک، یعنی همان شرکتی که سال ها قبل به درخواست کار او جواب منفی داد، به قیمت 16 میلیارد دلار در زمان قرارداد و 3 میلیارد دلار سهام ثابت فیس بوک در سال های آینده خریداری شد.


جان کوم با دردست داشتن 45 درصد از سهام واتس آپ، امروز به مردی 7 میلیارد دلاری تبدیل شده و علاوه بر مدیریت اجرایی، در هیات مدیره فیس بوک هم فعالیت می کند. الیزابت هولمز شاید برایتان جالب باشد که بدانید الیزابت هولمز 30 ساله، جوان ترین زن میلیاردر جهان در سال دوم تحصیلی در رشته شیمی از دانشگاه استنفورد اخراج شد.

اما امروز کمپانی بزرگ او پتانسیل این را دارد که در صنعت بهداشت و درمان آمریکا انقلابی بزرگ ایجاد کند. وی پس از ترک دانشگاه تصمیم گرفت با پول شهریه دانشگاه به دنبال رویایش یعنی گسترش صنعت بهداشت شخصی برود و شرکتی را با نام خود به ثبت برساند.


اراده و تلاش بی وقفه الیزابت نهایتا منجر به تاسیس شرکت ترانوس شد. وی تمام 11 سال گذشته را دور از حاشیه و مصاحبه با شبکه های خبری صرف توسعه یک فناوری انقلابی آزمایش خون برای تشخیص بیماری ها تنها با گرفتن یک قطره از نوک انگشت کرد.


وی با جلوگیری از مطرح شدن نامش می کوشید از رسیدن رقبایش پیش از ایجاد این بازار جدید و راه اندازی کامل شرکتش جلوگیری کند.


سرانجام الیزابت در سال 2003 نتایج زحمات خود را در اختیار عموم قرار داد و شرکت ترانوس، روش جدید آزمایش خون را به مصرف کنندگانش ارائه داد. در حال حاضر، الیزابت جوان در 30 سالگی، مالک 50 درصد سهام شرکت 9 میلیارددلاری اش است و به نظر می رسد حاصل درایت چندین ساله او در هر دو زمینه بهداشت و تجارب به خوبی به بار نشسته و تاکنون به عنوان جوان ترین بنیانگذار بیوتکنولوژی در لیست ثروتمندترین های فوربس با دارایی خالص 4.5 میلیارد دلار قرار گرفته است. یوشیکازو تاناکا مراقب باش زاکربرگ.یوشیکازو تاناکا به دنبال تو می آید.


او یک کارآفرین ژاپنی و بنیانگذار و توسعه دهنده 37 ساله شبکه اجتماعی گری است. بسیاری او را سرسخت ترین رقیب زاکربرگ بنیانگذار شبکه اجتماعی فیس بوک شناخته اند. وی در ابتدا کار خود را با شرکت سونی آغاز کرد و پس از کسب تجربه کافی در سال 2004 آنجا را ترک کرد.


او در 26 سالگی با استفاده از دانش و تجربه خود توانست سایت بازیگری را طراحی و راه اندازی کند. دیری نگذشت که استقبال دور از انتظار کاربران از این سایت تاناکا را بر آن داشت تا برای او سرویس دهی هرچه تمام تر به کاربران کمپانی گری را تاسیس کند.


سود حاصل از این شرکت باعث شد وی در فوریه 2009 در مجله آسیایی فوربس به عنوان یکی از 40 مرد میلیاردر ژاپن معرفی شود.


تاناکا همچنین در سال 2010 در 33 سالگی به عنوان دومین میلیاردر جوان جهان پس از مارک زاکربرگ انتخاب شد. ماریسا مایر ماریسا مایر 39 ساله پنجمین مدیرعامل شرکت یاهو از آغاز تاسیس اش تا امروز است که به عنوان گران ترین مدیرعامل در دنیای فناوری اطلاعات معرفی شده است.


او فاغل التحصیل رشته هوش مصنوعی از دانشگاه استنفورد آمریکاست و همچنین اولین مهندس زنی است که به استخدام گوگل درمده است. وی به واسطه ایده های افزایش سودآوری در دوره فعالیتش در کمپانی گوگل ملکه گوگل لقب گرفته است. مایر در دوره همکاری اش با گوگل یکی از مسوولان اصلی پروژه های عظیم آی گوگل، گوگل مپ و جی میل هم بود.


او در ماه ژوئن 2012 درحالی که فرزند خود را باردار بود و پس از 13 سال کار بی وقفه در گوگل، در مرخصی شش ماهه به سر می برد، تماسی از کمپانی یاهو مبنی بر پذیرفتن سمت مدیرعاملی یاهو دریافت کرد. وی با وجود شرایط خود این پیشنهاد را پذیرفت و یک ماه بعد به عنوان مدیرعامل در این شرکت شروع به کار کرد.


همکاری وی با شرکت یاهو تغییرات زیادی را در درآمد و سودآوری این شرکت آمریکایی ایجاد کرد و در مدت یک سال باعث رشد 86 درصدی ارزش سهام این شرکت اینترنتی بزرگ شد.


وی در حال حاضر به عنوان یکی از پنج زن برتر سال 2013 معرفی شده است و به واسطه ثروت فراوانش در رتبه بندی مجله فوربس، عنوان هجدهمین زن ثروتمند جهان را از آن خود کرده است.


فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


فروش دفترچه راز اعداد و فرشتگان «اعداد ساعت» فروش دفترچه راز اعداد و فرشتگان «اعداد ساعت» مشاهده